Юношите на Пирин с минимална загуба от Лудогорец в Елитната група

Юношите от Елитния тим на Лудогорец до 16 години спечелиха с 3:2 срещу Пирин (Благоевград). Срещата от XXIV кръг на шампионата се игра в комплекс "Гнездо на орли".Първото полувреме завърши с два гола аванс за домакините.

Точен за своя тим в 24-тата минута бе Калоян Божков. Той откри резултата след асистенция на Георги Катошев. Преднината за "зелените" удвои Димитър Мрънков след пас на Максим Минков.

През първите минути на второто полувреме гостите успяха да намалят изоставането си в резултата чрез Александър Георгиев. В 58-мата минута Димитър Мрънков вкара второто си попадение за 3:1 за Лудогрец. Десет минути по-късно малките орлета оформиха крайния резултат 3:2 след изпълнение на дузпа.,реализирана от Веселин Тундоров.

Момчетата на Лудогорец удариха  и три греди в срещата. Те са и убедителен лидер в групата с 66 точки,  а орлетата на Радослав Бачев са в средата на таблицата за временно класиране с актив от 30 точки.