ПАОК и Десподов загубиха важен мач в Гърция

Най-добрият български футболист за 2023 г. – Кирил Десподов, игра половин час при загубата на клубния си ПАОК с 1:2 срещу отбора на Олимпиакос в мач от 32-рия кръг на гръцката Суперлига. Българинът започна вечерта като резерва и влезе в игра през второто полувреме.

Головете за победителите отбелязаха Кини (27’) и Желсон Мартинш (61’), докато за гостите почетният гол отбеляза Маркос Антонио (90’+3’).

Загубата означава, че Десподов и компания остават на пет точки от лидера АЕК, а вече имат преднина от само точка пред днешния си съперник, който е четвърти.Домакините вкараха четвърт час след началото, но попадението на Наваро беше отменено от ВАР поради засада. Късметът продължи да не спохожда “червено-белите”, които пропуснаха и дузпа малко по-късно, но тогава при добавката Кини откри резултата.

Час след началото в игра влезе и Кирил Десподов, но само две минути след появата му в игра положението за солунчани стана ужасяващо, след като Мартинш даде сериозна преднина за домакините.

ПАОК можеше да намали в 77-ата минута, когато Кирил Десподов центрира от ъглов удар перфектно но Кулериакис, но централният защитник не намери целта. В 84-ата минута Олимпиакос можеше да стигне до трети гол, но вратарят на гостите Доминик Котарски спаси коварен изстрел на Орта.