Вихрен изтърва дузпа,два гола аванс и победата срещу ФК Кюстендил

ФК Кюстендил стигна до равенство в Сандански от 2:2 след като изоставаше с два гола. Срещата бе от 26-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините от Вихрен получиха дузпа в 11-тата минута на мача,, но ударът на Антон Карачанаков бе отразен от Владимир Иванов. Вихрен стигна до 2 попадения набързо след това чрез Томи Костадинов и Никола Георгиев. В 30-тата минута Димитър Терзийски  от отбора на гостите напусна заради контузия, а в 31-та Станислав Благоев намали резултата на 2-1 .

През втората част ритъма бе понижен, Кюстендил и Вихрен размениха няколко ситуации пред вратите си като се наложи топката да бъде изчистена от гол линията пред вратата на Иванов. В 76-тата минута с точен  изстрел на Любослав Любомиров направи крайното 2-2. Домакините имаха претенции за още две дузпи,но реферът Любослав Любомиров остана безмълвен.

Двата отбора ще се изправят отново един срещу друг в сряда, този път на "Осогово" в Кюстендил в мач за  купата на АФЛ.