Вихрен с важна победа в Ботевград,мачът закъсня с 30 минути

Вихрен (Сандански) постигна победа с 2:0 при гостуването си на Балкан в Ботевград, в среща от 33-ия междинен кръг на Югозападната Трета лига. Така възпитаниците на Наджи Шенсой продължават силната си пролетна серия. За тях това бе 9-ти пореден мач без загуба в първенството на Югозапад.Отборът от Ботевград записа пък трета поредна загуба на сметката си.

А гостите от Сандански имаха много пробелми за този мач.Двубоят започна с 30 минутно закъснение заради проливния дъжд в Ботевград. Отделно домакините изместиха мача на изкуствения си терен,въпречи,че Балкан игра последните си домакинства на стадиона си. И не на последно място - Вихрен на прастика ле без титялярната си защита. Заради контузии в Ботевград не играха централните защитници Раиф Мурадов и нигериеца Даниел, а Георги Иванов е наказан.

Антон Карачанаков откри резултата в 14-а минута, а Методи Костов покачи за 0:2 в 85-а минута.След успеха си гостите са трети с актив от 60 точки, докато балканци са 7-ми с 45 пункта. В следващия кръг Вихрен ще спечели служебна победа над Чавдар Етрополе, а Балкан ще гостува на ЦСКА 1948-3.