Пирин ГД на 1/4 финал за Купата

С гол на Райчо Копривленски малко повече от минута преди края втородивизионният Пирин (Гоце Делчев) се наложи над елитния Фрегата с 26:25 (13:17) в "Неврокоп Арена" и се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на България по хандбал за мъже.

Домакините започнаха колебливо и в средата на първото полувреме изоставаха с 3:11, но постепенно започнаха да заличават пасива си, а  с пет поредни гола в началото на втората част те дори обърнаха до 18:17 в 36-та минута. Малко след средата на втората част те дори увеличиха преднината си до 24:21, но с четири поредни гола бургазлии стигнаха до 25:24 в своя полза пет минути преди края. В последствие, обаче, до финалната сирена те не успяха да се разпишат, а допуснаха две попадения във вратата си от Копривленски и това се оказа решаващо.

Останалите отбори от елите не допуснаха изненади.

Държавният шампион и миналогодишен финалист в турнира Шумен 61 спечели лесно с 46:28 (25:10) срещу втородивизионния Интер Благоевград като гост

Чардафон, който е последен в "А" РХГ без актив след пет изиграни мача, постигна първи успех за сезона след 42:24 (20:7) срещу Петър Бабев в Несебър.