Марек удари Кюстендил за купата на АФЛ

Марек взе нова победа, този път в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Дупничани надделяха с 3:1 над гостите от ФК Кюстендил и продължават напред в надпреварата.

Домакините излязоха с леко променен състав, но това не им попречи да открият резултата още в 15-ата минута. Тогава дузпа реализира Александър Близнаков, отсъдена за спъване в наказателното поле срещу Анжело Кючуков-младши. В края на полувремето Марек създаде поредица от положения пред кюстендилската врата, но ги пропусна. Първо вратарят спаси шут на Михалков, след това при контра Джордж Николов би много слабо, а после и удар на Симеон Димитров бе спасен.

Дупничани покачиха на 2:0 в 56-ата минута, когато Ганчев бе точен с глава след центриране на Любомиров. 7 минути по-късно Веселин Любомиров направи 3:0 с премерен удар от границата на наказателното поле. В 70-ата минута Кюстендил намали на 3:1 с гол на резервата Даниел Гогов. Малко по-късно и Анастасов можеше да отбележи за гостите, а същото се отнася и за Димитров от Марек.

В игра за дупничани се появиха и неколцина юноши, оставили добри впечатления с представянето си.