България и Люксембург не си вкараха

България завърши 0 -0 с  Люксембург в контролна среща. На „Стад де Люксембург“ "лъвовете" не отбелязаха, но и не допуснаха гол. Това е първо равенство за националите при новия треньор Младен Кръстаич.

България можеше да поведе след едва 90 секунди игра. Кирил Десподов стреля от фал от малък ъгъл. Вратарят на домакините обаче успя с една ръка да избие отиващата под гредата топка в корнер.

Люксембург отговори в 18-ата минута. Махмутович засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

120 секунди по-късно Депосодов даде извеждащ пас. Шон стигна първи до топката и я изби на шпагат. След това кълбото се удари в ръката на Делев, който го прати в опразнената врата. Попадението обаче правилно бе отменено.

В 23-ата минута Десподов центрира на ъгъла на вратарското поле. Антов засече с глава, но покрай дясната греда.

В 36-ата минута домакините претендираха за дузпа за нарушение срещу Алесио Курчи. Вместо това обаче, футболистът на Люксембург получи жълт картон за симулация.

В ответната атака Радослав Кирилов бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе избит от Шон в корнер.

В последната минута на редовното време Спас Делев получи в наказателното поле. Нападателя пое, обърна се и стреля по диагонала с левия крак. Шон обаче показа страхотен рефлекс, плонжира и успя с върха на пръстите да докосне топката, която след това мина до лявата греда, излизайки в корнер.

В началото на второто полувреме футболистите от Великото херцогство организираха опасна контраатака, която завърши с изстрел от десетина метра пред българската врата, отбит точно навреме от Антон Недялков. В 52-ата минута Флориан Бонерт се откъсна и преодоля Светослав Вуцов, но от малък ъгъл не успя да намери опразнената рамка. Нашите отвърнаха с опасност, сътворена от Десподов, но ударът отблизо на българския капитан беше париран от Ралф Шон.

В 60-ата минута Ивандро Борхес от Люксембург можеше да открие резултата, след като с чудесен удар от петнайсетина метра препарира Вуцов на голлинията, но гредата спаси българския отбор. Скоро след това Филип Кръстев изникна в наказателното поле на домакините, но изстрелът на звездата на Левски излезе в аут.

В 77-ата минута Жерсон Родригеш пробва красив ножичен удар пред българската рамка, но натурализираният португалец не сполучи. Натискът на домакините продължи и малко след това страхотен шут на Родригеш прочуфа покрай вратата на Вуцов.

Домакините като цяло бяха по-силният отбор през втората част, но така или иначе до гол не се стигна и двата тима фиксираха нулево равенство.