Миньор Пк би Вихрен за Купата на АФЛ в Кюстендил

Миньор се класира за Зоналния финал от турнира Купата на Аматьорската лига след нова победа над Вихрен (Сандански) с 2:0. Срещата се игра при перфектни условия на стадион „Осогово“ в Кюстендил. В спор за място на полуфиналите „чуковете“ ще се изправят срещу ЦСКА 1948, наложил се днес над Чавдар (Етрополе) с 2:1.
Срещата пропуснаха наказаните Любомир Илиев и Илиян Христов, а Данаил Бачков даде почивка на голяма част от футболистите с натрупани повече игрови минути.
„Жълточерните“ излязоха напред в резултата в 15-та минута, когато Илиан Илиев изведе Рамадан отляво. Полузащитникът финтира бранител и поднесе топката на Георги Недялков на три метра от голлинията.
В началото на втората част Абушев изведе Денис Николов сам срещу Кунчев, но младокът прибърза с удара и сгреши. Интригата в мача приключи в 53-та минута. Димитър Савов се включи мощно по десния фланг, центрира остро в наказателното поле и Атанас Колев оформи крайното 2:0.
В последните минути Вихрен остана в намален състав, заради червен картон на Мицаков.