Марек загуби от Германея в местното дерби

Марек загуби с 0:2 от Германея в среща от отложения 19-ти кръг  на Югозападната Трета лига.  След две поредни победи като гост, сега Марек загуби  местното дерби у дома на легендарния стадион "Бончук".

В 31-ата минута бе отсъдена дузпа за гостите, след като защитник на домакинитеигра с ръка  в наказателното поле. От бялата точка отбеляза Алек Манолов. Германея продължи с добрата си игра и в 60-ата минута Чечев можеше да покачи, но топката бе избита от голлинията.  2 минути по-късно, когато резервата Кристиян Петров вкара за 0:2.

След това Марек натисна, създаде няколко разбърквания, като в един такъв случай Росен Йорданов отблизо би в гредата. В класирането дупничани са на 6-то място с 29 точки, а Германея с актив от  15 точки е на предпоследното 17-то място.