Марек с победа в Гоце Делчев за ЧРД на президента

Марек спечели с 4:2 на терена на последния в класирането на Югозападната Трета лига-група 1, тим на Пирин (ГД).

Марек откри резултата с първото си смислено нападение. В 17-ата минута Росен Йорданов отбеляза след атака отдясно и пас на Михалков. В 32-ата минута 0:2 направи Георги Божилов, реализирайки гол близнак на първия. Две минути по-късно резултатът стана 0:3, след като Любомиров технично преодоля вратаря на домакините. Само минута след това бе отсъдена доста спорна дузпа за Пирин (ГД), след като нарушението изглеждаше, че е извън наказателното поле. След протести от гостите зад топката застана Иван Макриев, който бе точен от 11-те метра за 1:3.

През второта част противно на логиката играта се изостри.Вдигнати бяха и няколко ненужни картона.Марек покачи на 1:4 в 70-ата минута с нов гол на Божилов, който засече след като с топката игра Илиев след корнер. Много бързо, в 73-ата минута, бе отсъдена втора дузпа за Пирин (ГД). От бялата точка отново точен бе Иван Макриев – 2:4

До края играта на тежкия терен се водеше в централната зона, а в 90-ата минута гредата уцели Николов от Пирин (ГД).

Така Марек продължава да е първи в класирането и зарадва с победа за днешния му рожден ден президента на клуба Цветан Видински.