Бела би Спортист в битката на учениците на Херо

Беласица постигна победа с 3:1 над гостуващия Спортист (Своге) в среща от 1-ия кръг на Втора лига, която се игра на стадиона в Симитли.

Интересното е, че бившият треньор на Бела Петър Колев бе начело на “шоколадите” през миналия сезон, а освен това двамата с наставника на Спортист Георги Чиликов дълго време бяха помощници на Димитър Димитров – Херо.

Водещият реализатор за Беласица Запро Динев откри в полза на петричани в 7-ата минута, а Тихомир Димитров си вкара автогол в 34-ата минута за 2:0 в полза на домакините.

За гостите почетното попадение бе дело на Калоян Йосифов в 83-ата минута.

В самия край домакините реализираха и трето попадение за крайния резултат. То бе дело на големия лидер на “комитите” Запро Динев в 93-ата минута, който вкара своя втори гол в мача.

Няма как да не се отбележи, че Спортист излезе със седем нови играчи в титулярния състав и на практика “шоколадите” от Своге ще обиграват напълно нов състав под ръководството на Георги Чиликов.