Жалко! Цвети Пиронкова отпадна на крачка от основната схема на Уимбълдън

Цветана Пиронкова не успя да се класира за основната схема на Уимбълдън след като претърпя поражение от световната №129 Ана Конюх в последния кръг от квалификациите за турнира.Родената в Дубровник тенисистка триумфира с 6-2, 4-6, 6-2 след 104 минути игра.

33-годишната пловдивчанка не изигра най-добрия си мач и допусна 4 пробива, които решиха срещата. Нашето момиче не тръгна много добре и беше пробита още на старта и не успя да се върне в него. Във втората част обаче тя показа характер и съумя да изравни резултата, но в решителния сет отново имаше спад в нейната игра, което доведе и до загубата.

Въпреки поражението, Пиронкова си осигури 25 500 паунда и 30 точки за световната ранглиста, в която ще заема 102-о място от следващата седмица.