За първи път след 6 години - Балкан е лидер в Югозападната Трета лига

Югозападната Трета лига има нов лидер и той се казва Балкан (Ботевград). Съставът на Иван Редовски спечели с 2:0 гостуването си на Левски (Чепинци) в мач от 8-ия кръг на шампионата и поведе еднолично в класирането. Попаденията бяха дело на голмайстора Калоян Бонев и на Павел Петков, които се разписаха през втората част.

Това бе седми успех за “зелените”, които имат актив от 21 точки. Интересното е, че клубът излиза на върха в класирането за първи път след завръщането си през 2015 година. Като цяло срещата беше доста трудна за играчите на Балкан, които бяха фаворитите преди двубоя.

Тежкият терен обаче затрудни и двата отбора, като чак в 62-ата минута Бонев вкара дежурното си попадение след нова асистенция на Николай Цветков-Демона. Интересното е, че второто попадение на Петков дойде след директно изпълнение на ъглов удар в края на срещата.

Другата седмица Балкан е домакин на Хебър II, който вчера надви досегашния лидер Беласица с 2:1. Левски Чепинци остана на последното 20 място с едва една спечелена точка.