Витоша вкара 4 на Рилецо

Отборът на Витоша (Бистрица) разби с 4:0 Рилски спортист като гост в мач от 22-ия кръг на Югозападната Трета лига. Кристиян Кочилов даде аванс на “тигрите” след точно изпълнена дузпа, а Томи Костадинов удвои преди почивката. Интересното е, че Християн Димитров бе фаулиран за дузпата, а след това асистира на бившия играч на ЦСКА и Литекс. Символичните домакини, които поради заснежен терен в Самоков, играеха на "Летище София", удариха греда през второто полувреме, но след това последваха нови две попадения на Цветомир Вачев и Станислав Петров.

Интересното е, че това бе втори пореден мач, в който играчите на Николай Христозов побеждават с 4:0, а в пети пореден двубой от първенството нямат допуснат гол.

Успехът е 15-и за Витоша през тази кампания и с актив от 50 точки Витоша е на трето място. Поредната загуба за тима от Самоков остави Рилски на 15-то място с 23 точки.

Идната сряда тимът на Витоша излиза срещу Чавдар (Етрополе) във финал за Зона София. Победителят продължава във финалната фаза на Аматьорската купа.