Везенков и Олимпиакос с неприятна загуба у дома в Евролигата(ВИДЕО)

Олимпиакос допусна втора поредна загуба в Евролигата. На свой терен тимът отстъпи на Цървена звезда с 86:90, след като пропиля двуцифрена преднина в хода на срещата.
Александър Везенков бе на паркета 27 минути, като се отчете с 13 точки, 6 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки.
Победата бе осма за гостите, които имат и седем загуби. Отборът на българина вече е с баланс 9-6.
Двубоят започна изключително равностойно, като след десет минути игра домакините имаха минималното 22:21. Олимпиакос дръпна с двуцифрена разлика през втория период, но след силни финални минути на полувремето, гостите намалиха за 41:45.

Подемът в играта на Цървена звезда продължи и след паузата и преди последната част обратът бе факт – 65:62. Силна серия изведе сръбския гранд напред с 10 в началото на заключителния период. Баскетболистите на Йоргос Бардзокас обаче не се отказаха и по-малко от минута преди края се доближиха само на 2 – 82:84. Пропуск на гостите позволи на Олимпиакос да пробва да измъкне успеха или поне да прати мача в продължение, но стрелбата на Костас Слукас от тройката не бе успешна. Последва размяна на кошове, като Цървена звезда удържа преднината си.Най-резултатен за победителите Лука Вилдоса с 22 точки и 8 асистенции.За Олимпиакос по 14 отбелязаха Костас Слукас (9 асистенции) и Тарик Блек.