Везенков блести при нова победа на Олимпиакос в Евролигата(ВИДЕО)

Александър Везенков и Олимпиакос продължават да се намират в челото на колоната в Евролигата, след като тази вечер записаха третата си победа от първите четири мача в най-престижната клубна европейска надпревара. Българинът и съотборниците му от гръцкия гранд се съвзеха от изключително тежко начало, за да удължат мъките на литовския Жалгирис и да му нанесат четвърто поредно поражение след 83:68 (12:23, 24:16, 27:10, 20:19). Двубоят бе част от програмата на четвъртия кръг в турнира на богатите и се проведе в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея.

Везенков отново имаше ключов принос за успеха на Олимпиакос. След като приключи първото полувреме без нито една точка, българският национал показа класата си в третата четвърт, в която наниза всичките си 12 точки, за да тласне "червено-белите" към победата. 26-годишното крило прибави още 6 борби към статистиката си, а при стрелбата бе 3/8 от игра и 4/4 от наказателната линия, за да оформи коефициент на полезно действие от 15. Българинът престоя само 15 минути на паркета, тъй като в сряда игра 37 минути при свръхтежкия сблъсък срещу Барселона, а след два дни на него и съотборниците му предстои двубой срещу Промитеас в гръцкия шампионат.

Победата изпраща Олимпиакос на третата позиция във временното класиране след първите четири кръга в Евролигата. Баскетболистите на Йоргос Барцокас разполагат с баланс от 3 победи и 1 загуба. Положението в Жалгирис става все по-тежко, като идването на старши треньора Юре Здовц също не помага особено и в момента литовците са на последната позиция с 4 загуби от 4 мача.