Юношите на Пирин с първа победа в Елитната група

Юношите на Пирин до 17 години записаха първа победа в Елитната юношеска група. Орлетата се наложиха като домакин на Етър Велико Търново с 1:0.

Съставът, воден от Димитър Наков направи добър мач на терена в Рилци като играчите вложиха много старание и себераздаване.С много красив гол Слави Василев даде преднина за състава ни в 11-ата.

Последва натиск на домакините, които и владееше инициативата, а изстрел в гредата ги лиши от удвояване на резултата в 20-ата минута.В края на полувремето двата състава останаха с по 10 души след червени картони, което накъса играта през второто полувреме.

В края на мача вратарят ни Борислав Смилянски се отличи с ключови намеси, спасявайки две много пасни положения на противника.В следващия кръг Пирин гостува на Септември в София.