Струмска слава с първа загуба във Втора лига,сдаде върха

Струмска Слава допусна тежка домакинска загуба от Спортист Своге с 0:3. Това бе първа загуба за Славата, който беше записал 4 победи и 4 равенства дотук. Въпреки днешното поражение, тимът на Юрий Васев остава трети във временното класиране с актив от 16 точки.

Срещата започна зле за „радомирци” ,като в четвъртата минута Мартин Костов се засуети и топката му бе отнета от Диков,който бе точен и откри резултата. До края на първата част момчетата на Юри Васев доминираха на терена и създадоха атаки,които не успяха да бъдат завършени успешно. В 68-а минута от мача гостите получиха възможността да изпълнят 11 метров наказателен удар,който беше реализиран от Русинов. В 80-а минута Драгомир Петков направи фатална грешка,изпускайки топката,която след това му бе отнета и вкарана във вратата от бившият футболист на Струмска Слава - Богдан Костов. До края на мача домакините се активизираха и бяха създадени опасни голови атаки пред вратата на Ивайло Василев,които не бяха отбелязани.