Спортика пречупи Етър като гост в последната минута

Женският тим на „Етър“ отстъпи с 0:1 на „Спортика“ (Благоевград) в двубой, в който не заслужаваше да загуби. Единственото попадение гостенките вкараха от пряк свободен удар в добавеното време,пише sport-vt.com.

Двата отбора направиха мач с много борба, но предимно в центъра, коректно и без картони, но с малко чисти положения пред двете врати. В 15-ата минута Моника Валиова от „Спортика“ след пробив отляво стреля до гредата. После след центриране от корнер топката се насочи във вратата, но Мартина Илиева извади в нов ъглов удар.

За етърки пък след центриране отдясно Велизара Владимирова можеше да отбележи с глава. Най-чистото положение бе в 37-ата минута, когато зорко пазената Мирела Моева най-после се откъсна сама срещу вратата и стреля, но вратарката Милена Караколева успя да спаси. Отново Моева пробва прехвърлящ удар, който не затрудни вратарката.

IMG_3968

През втората част положенията бяха още по-малко. Изстрел на Тодорка Тодорова от фаул мина високо над вратата, а след пробив на Моева ударът й бе блокиран. Мачът вървеше към закономерното 0:0, когато в добавеното време етърки направиха фаул пред пеналта. Петя Манова завъртя топката неспасяемо в ъгъла – 0:1. В оставащите секунди „болярките“ имаха две центрирания от фаул и корнер, при които дори вратарката Мартина Илиева излезе да бележи, но изравнителен гол не падна.