След 20 поредни победи у дома,Олимпиакос и Везенков си намериха майстора(ВИДЕО)

Отборът на Фенербахче открадна домакинското предимство на Олимпиакос и изравни четвъртфиналната серия между двата тима. Възпитаниците на Димитрис Итудис спечелиха втория двубой в Пирея с крайното 82:78 (10:24, 24:13, 17:19, 31:22), след като наваксаха ранно двуцифрено изоставане. По този начин серията се измества в Истанбул за следващите два мача, като първият от тях ще се проведе в сряда от 20:45 часа.

Интересен факт е, че Олимпиакос не беше губил домакинство от 22 декември насам, като се намираше в серия от 20 поредни победи на свой терен във всички турнири. От другата страна пък "фенерите" нямаха успех като гости от девет двубоя насам, но се измъкнаха от дупката в най-важния момент. Александър Везенков изигра страхотен двубой за гръцкия гранд, но неговите 18 точки, 7 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки не бяха достатъчни за успеха. При стрелбата си българският национал бе 2/3 от зоната за две точки, 1/4 от тройката и 11/11 от наказателната линия, оформяйки коефициент на полезно действие от 27 в срещата.

Карсън Едуардс се превърна в скрит коз за Фенербахче, като американецът отбеляза 16 точки за 18 минути на терена. Джонатан Мотли и Найджъл Хейс-Дейвис пък се отличиха с редица ключови изяви в последните минути и двамата приключиха с по 15 точки.

От съотборниците на Везенков Костас Слукас се нареди заедно с българина сред най-резултатните за своя отбор, след като наниза 18 точки.