Синът на Илия Илиев дебютира за Славия

Отборът на Славия победи с 3:1 Хебър в първата проверка на двата тима от подготовката им преди пролетния полусезон в родния футбол. Срещата бе интересна, като освен четирите попадения, двата тима пропуснаха и по една дузпа. Жуниор Мапуку, Тони Тасев и Александър Иванов бяха точни за "белите", които днес бяха с черни фланелки, а за домакините вкара Тодор Чаворски.

Резултатът бе открит още в първата минута на мача в полза на "белите". Тогава Жуниор Мапуку стреля с глава, но ударът му не бе точен, а топката стигна на задната греда до Кристиян Добрев, който подаде отново на централния нападател и на празна врата падна първото попадение.

В осмата минута Славия можеше да удвои. Мапуку изведе Добрев по фланга и крилото бе съборен. Съдията отсъди дузпа, която Тони Тасев пропусна.Все пак в 28-ата минуа гостите стигнаха до второ попадение. Груба грешка на Томислав Папазов позволи на Тасев да открадне топката и на празна врата удвои.

Три минути по-късно Хебър намали резултата. Центриране на Александър Бастунов и последва акробатично изпълнение на Тодор Чаворски за 1:2.В 59-ата минута Хебър можеше да изравни, след като получи право да изпълни дузпа, но Октай Хамдиев прати топката в гредата.

Малко преди последния съдийски сигнал пък новото попълнение на Хебър Ивайло Найденов нацели гредата и пропусна да направи 2:2.

В ответната атака Славия вкара трети гол, с което оформи и крайния резултат. Резервите Наско Кехайов и Александър Иванов комбинираха и вторият, който е син на легендата на Левски Георги Иванов - Гонзо, подложи крак, за да реализира от близко разстояние.

Неофициален дебют за Славия направи юноша Роберто Илиев. Той е син на бившия футболист на Литекс,Марек и Славия Илия Илиев.