Септември Симитли с първа победа като гост през новия сезон

Септември (Симитли) постигна първа победа във Втора лига от пет кръга насам. Днес тимът удари с 1:0 като гост Спортист (Своге). Единственото попадение реализира Стивън Славков в 80-ата минута, който простреля собствената си врата. Победата бе първа за отбора от Симитли като гост през новия сезон.

Още в 3-ата минута гостите създадоха добро голово положение. След центриране отляво Запро Динев не успя да засече топката във вратата на Спортист. Само 2 минути по-късно грешка в отбраната на домакините доведе до чисто положение пред вратата на Ивайло Василев, но футболист на Септември пропусна да отбележи. Постепенно футболистите на Борислав Кьосев наложиха натиск спрямо съперника, но в първите 15 минути не успяха да създадат чисто голово положение. В 21-ата минута гостите от Симитли направиха добра атака, при която Божинов направи няколко финта по фланга, центрира топката на главата на Запро Динев, който стреля, но уцели гредата. В 29-ата минута „шоколадите“ направиха добра атака с по пас с по едно докосване. Григор Долапчиев завърши с удар от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата на гостите.

В 38-ата минута Спортист създаде добро положение. След центриране отдясно топката бе отправена към Григор Долапчиев, но стражът на гостите Филип Димитров успя да го изпревари и да боксира.

В началото на второто полувреме в игра се появи Даудет Ндонгала, който направи дебют с екипа на Спортист. Той замени Григор Долапчиев. Малко след началото на второто полувреме Веселин Любомиров отправи опасен удар по посока вратата на Спортист, но топката премина покрай гредата. След 60-ата минута домакините натикаха своя съперник в собствената му половина, но трудно стигнаха до чисти голови положения пред Филип Димитров. При една от редките си атаки гостите стигнаха до попадение. Васил Божинов центрира отляво и Стивън Славков си отбеляза автогол. До края на мача Спортист опита да атакува, но така и не успя да създаде чисти голови положения пред вратата на Септември. В 93-ата минута Ивайло Христов стреля, но изпрати топката в аут. Последният шанс за гол бе дълбоко в продължението, когато Димитър Алексиев направи странична ножица, но изпрати топката в аут.