Септември Симитли с престижна победа над Беласица Струмица в Крупник

Септември (Симитли) постигна убедителна победа над първодивизионния македонски Беласица (Струмица) в поредния си контролен мач, част от лятната подготовка . Срещата завърши при резултат 3:1 в полза на септемврийци. Домакините изпуснаха и дузпа.Мачът се игра на стадион „Арена“ – Крупник при температура на въздуха от 39 градуса.

На два пъти опитният Влади Златинов бе близо до попадение в първите минути, но Николай Хаджиниколов откри резултата след великолепно изпълнение от пряк свободен удар, но маалко преди края на полувремето гостите от Северна Македония изравниха чрез Васил Кръстев. През втората част възпитаниците на Стефан Гошев напълно доминираха. Лазар Еринин даде отново даде аванс на домакините, а след час игра Хаджиниколов пропусна дузпа. Универсалният футболист нацели страничната греда. Лъчезар Дафков с добавка отблизо оформи крайното 3:1.

„През цялата среща Септември (Симитли) доминираше в играта. Разбрах, че миналата година също е играна контрола с Беласица (Струмица) и както тогава, така и сега се получи един много хубав мач с коректна игра от двата отбора. За играта на нашите футболисти мога да кажа, че откривам доста слабости в защита, които със сигурност ще работя да изчистим“, каза още старши треньорът на Септември Стефан Гошев.