Септември с класика срещу Миньор,нанесе първа загуба на чуковете

Септември (София) се наложи с 3:0 над Миньор (Перник) в първия мач от 13-ия кръг на Втора лига и нанесе първа загуба на “чуковете” през този сезон в първенството. Двубоят премина на доста мокър терен в Драгалевци заради атмосферните условия през последните дни, като подхлъзванията и непредизвиканите грешки съпътстваха цялата игра. В средата на втората част пък над стадиона падна и мъгла. Иначе головете за домакините вкараха Реди Каса (40’), Айкут Рамадан (77’) и Марио Илиевски (79’). Малко преди края пък и Стоян Стоичков удари греда.

С тази победа Септември заема 5-ата позиция с 25 точки, на 1 зад четвъртия Спартак (Варна). Миньор от своя страна пропусна възможността поне временно да се изкачи до първото място и остава трети с 28 пункта.