Септември и Кюстендил не се победиха в здрав мач

Септември (Симитли) надигра един от претендентите за влизане във Втора лига Кюстендил (Кюстендил) в мач от 16-ти кръг, който се игра днес, на стадион „Арена“ - Крупник. Срещата завърши наравно 1:1.

Гостите подведоха след самостоятелен пробив на Божидар Янков, след което последва тотален натиск от страна на домакините ,на чак в 85-та минута Крум Николов, отбеляза  изравнително попадение за домакините. Отборът на Септември удари греда,пропусна и други положения.

Домакините имаха и  претенции за неотсъдена  сто процентова дузпа. През второто полувреме след тежка контузия  Росен  Петров от Сепетмври  бе транспортиран до Спешен център Благоевград. В класирането ФК Кюстендил е втори с 30 точки, а Септември е на 6-та позиция с 18 точки.