Септември би Струмска слава в контрола

Септември София се наложи с 4:0 срещу Струмска слава в първата контролна среща за двата отбора за 2023 година. Срещата се състоя на терена в Герман.

Още в 3-ата минута гол с глава вкара централният нападател Мартин Петков след хубаво центриране на Мартин Стоянов.Септември поведе с 2:0 в 24-ата минута, когато при остро центриране автогол си вкара Костадин Илиев от гостите.В 40-ата Мартин Петков можеше да вкара нов гол, но след като преодоля вратаря от малък ъгъл не уцели вратата.

Септември София поведе с 3:0 в 49-ата минута, когато новото попълнение Митко Митков, реализира отсъдената от Никола Попов дузпа. Крайното 4:0 оформи друг нов футболист -  Валентин Йосков.

Струмска слава  ще продължи подготовката си в град Радомир, а на 19-ти януари,футболистите ще  потеглят за село Коларово, където ще престоят 10 дни тренирайки и играейки контролни срещи преди старта на втория полусезон на Втора Лига .