Рилски спортист излъга Чавдар в контрола

Отборът на Рилски спортист победи Чавдар (Етрополе) с минималното 1:0 в контролна среща играна на стадион „Искър“ в Самоков. Двубоят бе доста ползотворен и за двете страни тъй като те са отборите, които почиват следващият кръг от Югозападната Трета лига.

Двата тима изиграха интересен двубой, като гостите диктуваха нещата на терена през голяма част от двубоя. Момчетата на Йордан Юруков създадоха и повече положения, но пропуските и добрите изяви в защита на самоковци и пропуските пред гола ги лишиха от попадение.

Единствения гол в мача пък падна в 74-тата минута, когато при една бърза атака преминала през Мартин Динов и Калоян Янков бе завършена от Алек Манолов.

Двата отбора почиват през идния уикенд, а след това възпитаниците на Николай Николов – Чезето имат трудна задача срещу Панагюрище у дома, докато тима от Етрополе има тежко гостуване в Банско.