Позор! Юношите ни паднаха от Андора в решителен мач

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби позорно с 1:2 от Андора в решителен мач за класиране за елитния кръг на Евро 2024. Двубоят се изигра в Албена.

Селекцията на Йордан Петков поведе с гол на Мартин Георгиев, но допусна обрат. В началото на втората част обаче Андора изравни. Биел Бора бе оставен непокрит при едно центриране и засече от непосредствена близост топката в мрежата.

В 54-ата минута България остана с човек по-малко, след като Кристиян Балов неразумно вдигна крак, за да удари съперников играч.В 65-ата минута Андора отбеляза втори гол. Макс Родригес реализира след центриране от ъглов удар.

До края на мача българите опитаха да стигнат до обрат, който да ни класира напред, но натискът така и не доведе дори до изравняване.Така България завършва групата на последно място с актив от две точки. Андора е на трета позиция, а напред към елитните квалификации отиват Сърбия с четири точки и Шотландия със седем.

В тази възрастова група андорците постигнаха първи успех от 2016 година, когато сразиха Лихтенщайн.