Пирин с първа победа при Христо Янев -удари Спартак Варна

Отборът на Пирин Благоевград победи Спартак Варна с 3:1 в мач 18-ия кръг на efbet Лига. Радослав Цонев откри резултата в 13-ата минута. Той изпълни страхотен пряк свободен удар и не остави шансове на стража на гостите. Отново Радослав Цонев бе точен за втория гол в 34-ата минута. Родни Антуи показа страхотна индивидуална техника, за да отбележи. Мартин Смоленски оформи крайният резултат.

Домакините започнаха силно и пресираха. Още в 5-ата минута "орлетата" имаха добър шанс. Преслав Йорданов бе изведен, но Иван Дичевски стигна до топката първи и предотврати нещо по-опасно.

Първият удар в мача бе към вратата на Пирин. Здравко Димитров получи топката в наказателното поле на домакините и си я спря страхотно. Той се освободи и стреля, но встрани от вратата.

В 10-ата минута Преслав Йорданов получи добър пас и се завъртя отлично като се измъкна от Емануел Моура, който обаче го спря с нарушение. Последва жълт картон за футболиста на гостите и пряк свободен удар. Радослав Цонев изпълни страхотно прекият свободен удар и прати топката в горния ъгъл на вратата, никакъв шанс за стража на Спартак Варна.

В 23-ата минута Преслав Йорданов се опита да стреля с глава след центриране. Това бе точен удар, но нищо повече. Две минути по-късно пък стана напечено пред другата врата, когато след отлично центриране отдясно, топката стигна до Здравко Димитров, който бе на няколко метра от голлинията, но стреля в Максим Ковальов. Стражът бързо се ориентира и излезе напред, за да се намеси убедително.

Последваха силни минути за "орлетата". Първо в 29-ата минута, домакините организираха хубава атака, Шоколаров намери Преслав Йорданов, който се опита да изведе свой съотборник, но сбърка с паса. Секунди по-късно Христофор Хубчев проби отлично по левия фланг. Той опита и центриране, но Иван Дичевски излезе и улови топката.

Добрата игра на Пирин даде резултат. В 34-ата минута Иван Дичевски бе затруднен от остро центриране. Стражът на Спартак Варна успя да се намеси, но не достатъчно убедително. Топката бе избита в краката на Радослав Цонев, който запази хладнокръвие и я прати в мрежата с удар по земята

Спартак Варна успя да отговори бързо. В 38-ата минута Родни Антуи получи дълго подаване по фланга и остана сам срещу Николай Бодуров. Футболистът на варненци показа страхотна техника и се измъкна от защитника на "орлетата". След това Родни навлезе в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл. И то какъв удар! Топката влезе малко под напречната греда от почти нулев ъгъл.

Второто полувреме започна с далеч по-нервна игра. На няколко пъти футболисти и от двата отбора. В 53-ата минута Спартак притисна сериозно "орлетата" в тяхната половина. Последваха поредица от центрирания, а Здравко Димитров дори опита удар от далечна дистанция, но опитът му бе блокиран.

Първата по-добра атака на "орлетата" през второто полувреме дойде в 55-ата минута. Пирин атакува отдясно, а Вячеслав Велев опита остро центриране, а Иван Дичевски се намеси, но отби топката в краката на Мартин Смоленски, който я изпрати в опразнената врата - 3:1.

В 60-ата минута домакините отново заплашиха сериозно вратата на варненци. Мартин Смоленски опита да намери Славчо Шоколаров с центриране, но топката бе изчистена преди това да стане. Последва корнер, след който Николай Бодуров стреля с глава на далечната греда. Топката обаче попадна в напречната греда и излезе.

Пирин стигна до четвърти гол в 68-ата минута след добро разиграване. Футболист на "орлетата" отклони топката с пета към Славчо Шоколаров, който пък бе препънат от вратаря на Спартак Варна. Топката обаче попадна в краката на Преслав Йорданов, а той я прати в мрежата. Съдията бързо се намеси и ситуацията бе прегледана - засада. Голът бе отменен.

Спартак Варна отговори със страхотна игра. В 72-ата минута Мехмед Мехмед проби страхотно отдясно и изпрати остро центриране в наказателното поле, там Максим Ковальов изби топката, която попадна в Ивайло Климентов. Той стреля, но ударът му бе избит от голлинията. Страхотна намеса на Николай Бодуров. Топката все пак попадна в Родни Антуи, който нямаше как да сбърка от такова разстояние и я прати в мрежата. Радостта на гостите бе кратка, тъй като съдията даде сигнал за засада. ВАР прегледа положение и този път голът бе отменен.

Радослав Цонев опита да вкара с глава в 79-ата минута и да оформи хеттрика си, но не затрудни стража на гостите. Доста трудно изпълнение отново, а Иван Дичевски комфортно улови топката

Гостите имаха шанс в 81-ата минута, когато Виктор Митев изпълни по страхотен начин пряк свободен удар. Максим Ковальов трябваше да прави невероятно спасяване, за да извади топката, която се насочваше в сглобката. В 88-ата минута пък Здравко Димитров нахлу в наказателно поле по отличен начин и потърси с къс пас Божидар Васев, който обаче не успя да си спре топката добре и тя бе избита.

В последните минути на мача отново домакините бяха по-добрият отбор на терена. Първо в 93-ата миунта Радослав Цонев опита остро центриране от далечна дистанция. Топката тупна около бялата точка за изпълнение на дузпи, но Иван Дичевски не бе затруднен. Стражът направи няколко крачки напред и улови топката. Секунди след това футболист на "орлетата" опита далечен изстрел, който обаче мина далеч от вратата.