Пирин Рз със стратегическа победа над Монтана

Пирин (Разлог) запазва позиции в Топ 8 на efbet Супер Волей при мъжете. Тимът, воден от Благовест Катранджиев, се наложи като домакин над Монтана с 3:0 (25:20, 25:20, 25:12) в мач от 19-и кръг, който се игра в зала „Септември“.

С това разложани записаха седма победа в елита, като с 12 загуби и 22 точки заемат осмо място във временното класиране. Чистата победа е изключително важна за тях, като излязоха едни гърди напред пред прекия конкурент за осмицата - Черно море (Варна), на когото предстои домакински двубой с Хебър.От своя страна Монтана отбеляза девета загуба, като с 10 победи и 29 точки заема седмо място в таблицата.

Отборът от Северозапада продължава да страда от кадрови и здравословни проблеми, като не мога да разчита на ключови играчи при това гостуване. Треньорът Даниел Пеев извъртя целия наличен състав в търсене на оптималната шестица. Това обаче не помогна.Волейболистите на Разлог имаха водеща роля през цялото време на мача. В първите два гейма Монтана стоеше близо, но не успя да направи нещо повече. В третата част домакините бяха пълен господар на игрището и оставиха съперника на едва 12 точки за крайното 3:0.

Реализатор за победата на Пирин стана Дийвид Кръстев с 19 точки (4 аса, 2 блока). Кристиян Алексов добави 14 точки за успеха (2 аса, 3 блока).За Най-полезен състезател - MVP бе избран Любомир Агонцев.За Монтана Радослав Попов бе най-резултатен, като завърши с 9 точки ( 1 блок).