Пирин Лейдис вкара 5 на Риал в дербито на Югозапада

Отборът на Пирин Лейдис разгроми с 5:0 като гост Риал (Ковачевци) в мач от 24-ия кръг на женската Swiss Capital League.

До средата на първата част двата тима стояха равностойно на терена, но след това момичетата от Благоевград поеха инициативата и заслужено победиха. Най-добрата на терена пък се оказа Антонина Шопска, която вкара две от попаденията (41’, 52’) и подаде за други две. Иначе резултата откри Емили Дамянова в 37-ата минута, а още два гола вкара  СилвияДжалева през втората част (66’и 85’).

С тази своя победа момичетата от Пирин лейдис се връщат на четвъртото място в класирането, след като изпреварват Етър ВТ. Тимът от Благоевград събира в актива си 45 точки, на 2 пред “виолетовите” и на 9 зад третия Локомотив (Стара Загора). Риал от своя страна остава на деветото място с 25 точки.