Пирин Лейдис спечели благоевградското дерби при дамите

Отборът на Пирин  Лейдис постигна успех с 2:0 над Спортика в дербито на Благоевград от 10-ия кръг на Женското първенство по футбол. В герой за домакините се превърна 13-годишната Катерина Равничка, която заби и двете попадения.
Дербито започна равностойно, а първият гол падна в 27-ата минута. Катерина Равничка се разписа с красив удар с глава. Топката се отби в гредата, след което попадна в мрежата на Милена Караколева.В 41-ата минута Лилия Бирова стреля много добре от пряк свободен удар, но Мария Богданова успя да се намеси, избивайки топката, която летеше към горния десен ъгъл. Това беше и последната интересна ситуация за първата част.

В 55-ата минута отново Катерина Равничка се разписа в мрежата на Спортика. Тя излезе очи в очи с Милена Караколева, като хладнокръвно реализира своето второ попадение в дербито на Благоевград.До края на срещата гостите се опитаха да стигнат поне до гол, но защитата на Пирин се справи и заслужено спечели двубоя от 10-ия кръг на шампионата.

Източник: Спортал.бг