Пирин изтръгна точка в Стара Загора

Берое и Пирин Благоевград не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1 в първи мач от 15-ия кръг в родната efbet Лига. Домакините откриха резултата в началото на второто полувреме с попадение на Абубакар Тунгара, но осем минути преди края на двубоя Станислав Манолев изравни.

С поделените точки заралии остават на шестата позиция с актив от 21 точки, докато "орлетата" са 11-и с девет по-малко.Двата тима стартираха двубоя в спокойно темпо, като в първите минути двете врати не бяха застрашени. Първото по-сериозно положение дойде в 4-ата минута, когато Стилиян Николов опита с успореден пас на голлинията да намери Преслав Йорданов, но Генадий Ганев решително улови.

Домакините отговориха в следващата минута, когато след щастлив рикошет Кийлън Лебон получи зад гърба на защитата, но Ник Хенгелман разчете ситуацията и улови пред атакуващия футболист на заралии.

В следвщите минути "зелено-белите" овладяха контрола на топката, докато гостите се прибраха в собствената си половина и сгъстената им защита не позволяваше на съперника да застраши вратата на Ник Хенгелман.

В 23-ата минута бе нанесен и първият точен удар в двубоя. Александър Василев получи от Мартин Камбуров в наказателното поле, след което отправи изстрел по земя, но той бе слаб и Ник Хенгелман улови.

Двата отбора действаха на терена в добро темпо, но често грешаха в последната третина от терена, което не водеше до опасности пред една от двете врати.

В 36-ата минута Реян Даскалов овладя отбита топка и нанесе плътен изстрел от дистанция, но изстрелът на халфа премина над вратата.

Пет минути преди края на първото полувреме дойде и най-добрата възможност за домакините. Мартин Камбуров остана очи в очи с Ник Хенгелман, след което финтира вратаря и стреля към опразнената врата, но Николай Бодуров с решителен шпагат изби в ъглов удар.

Дълбоко в добавеното време на първата част Абубакар Тунгара и Джонатан комбинираха добре в наказателното поле, след което бранителят нанесе изстрел, но той бе слаб и Ник Хенгелман улови.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си. Домакините продължиха да контролират действията на терена, а в 49-ата минута пред Кийлън Лебон се откри добра възможност, но пасът на крилото не намери Мартин Камбуров.

В 55-ата минута Берое откри резултата. Ник Хенгелман допусна груба грешка, след като излезе неразчетено и не успя да пресече центриране в наказателното поле на Александър Цветков, което позволи на Абубакар Тунгара с глава да реализира.

Две минути след попадението Мохамед Брахими копна технично в наказателното поле към Преслав Йорданов, но изстрелът с глава на нападателя попадна в ръцете на Генадий Ганев.

"Зелено-белите" продължиха да са по-активният отбор, но в следващите минути вратата на Ник Хенгелман не бе застрашена. Треньорът на Пирин Уорън Фийни веднага реагира и включи в игра Станислав Костов на мястото на Юлиан Попев.

В 72-ата минута вратарят на "орлетата" трябваше да улавя далечен изстрел на Симеон Мечев. Малко след това Кийлън Лебон бе изведен в наказателното поле, но последвалият му удар бе много неточен и не намери очертанията на вратата.

Десет минути по-късно Пирин изравни. Станислав Манолев се възползва от неразбирателство в защитата на заралии и ефектно с изстрел от въздуха прати топката в мрежата с помощта на левия страничен стълб.

В заключителните минути на двубоя Берое стигна до две добри възможности, но първо Мартин Камбуров стреля слабо с глава, а след това Симеон Мечев с опасен изстрел прати топката над вратата, което се оказа и последното по-опасно положение в мача.