Пирин ГД с трета поредна победа в първенството

Хандбалният Пирин Гоце Делчев записа трета поредна победа в първенството.Пиринци се наложиха като гости над отбора на ХК "Локомотив" Мездра с 35:26. Мачът се игра в залата на Национална Спортна Академия (НСА) и започна доста равностойно. Малко след 5 минута, неврокопчани заиграха много силно в защита и с 5 поредни гола поведоха с 9:3. В течение на мача разликата постепенно се увеличи и полувремето завърши с 9 гола преднина (10:19).

Второто полувреме започна с няколко смени в състава на ХК "Пирин-64", като треньорът на отбора Николай Пиргов, пусна в игра всички свои възпитаници. Те влезнаха добре в мача и успяха да задържат преднината си като мачът завърши 26 : 35.

Другата седмица нашите момчета почиват, но на 24.10 в Арена Неврокоп ще се изправят срещу миналогодишния първенец в А "РХГ" ХК "Шумен 61" .