Олимпиакос и Везенков бият наред в Гърция(ВИДЕО)

Олимпиакос вкара 111 точки за своята 11-а поредна победа в гръцкото първенство, срещу 71 точки от АЕК Атина.Александър Везенков бе титуляр, като игра точно 20 минути в мача, за 15 точки от отличен процент.
Основните играчи на Йоргос Бардзокас не останаха дълго на паркета в мача, който се реши след силна втора четвърт още до почивката.
Равностоен бе първият период, който бе и много резултатен. Във втория вече Олимпиакос натисна и се откъсна напред за аванс от 60:38 на полувремето. След подновяването на играта вече АЕК не можеше да се върне в мача и за Олимпиакос остана да оформи крайното 111:71.В следващия кръг от гръцкия шампионат тимът на Олимпиакос ще посрещне Аполон Патра на 16 януари, но преди това има две гостувания в Евролигата – на Монако на 10 януари и на Виртус Болоня два дни по-късно.