Новият Спортист 1959 с драматична загуба от Спортист Струма

Новият Спортист 1959 от Падеш изигра поредния си добър мач, на два пъти повеждаше в резултата, но загуби в края като гост на Спортист Струма с 2:3. Срещата бе от 14-ия кръг на Б ОГ Благоевград -зона Струма 1.

През първото полувреме  гостите поведоха с гол на Веско Стойков. Пропуски  на Добри Мавродиев и  Веско Стойков, останали сами срещу вратаря им попречиха да удвоят преднината си..В края на полувремето домакините изравниха ,след спорно положение за засада. Второто полувреме  започна с нов гол на гостите след гол на Митко Кокалков. Домакините се вдигнаха на щурм и с два гола направиха пълен обрат.

"Спортист (Струма) игра коректно, на моменти твърдо за нивото на групата.В мач без никакво напрежение, отборът ни загуби и продължава по своя път на развитие, за което е нужно време. След мача, Иван Дамянов почерпи отбора на Воденичката в Кресна"- написаха в официалната страница на клуба от Падеш.