Нефтохимик с трудна победа в Разлог,класира се на полуфинал

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) се класираха на полуфинали в efbet Супер Волей. Воденият от Атанас Петров тим се наложи над Пирин (Разлог) с 3:1 (20:25, 25:16, 25:14, 25:23) във втория четвъртфинал помежду им, изигран в зала "Септември" в югозападния град. В първия двубой Нефтохимик победи противника със същия резултат и така спечели серията с 2:0 победи.

Двубоят не тръгна по най-добрия начин за вицешампионите, които позволиха на домакините да вземат първата част. След това обаче Иван Станев и съотборниците му бяха пълен хегемон и не допуснаха разложани да противодействат подобаващо. Решаващата четвърта част имаше оспорвани моменти в началото и края, но през повечето време Нефтохимик отново бе водещ.

В първата част бургазлии поведоха с 2:0 и 3:1, след което постепенно бяха настигнати от съперника. Резултатът бе изравнен след ас на Дейвид Кръстев (5:5), последваха още два и се оформи добра преднина. Домакините продължиха да владеят положението, като позволиха на момчетата на Атанас Петров да се доближат само при 9:8 и 10:9. Впоследствие доминацията на Пирин се запази, въпреки опитите на противника да се върне в гейма. Възходящата линия на момчетата на Благовест Катранджиев се запази отначало, но Нефтохимик пое инициативата и не допусна да бъде преодолян. Така резултатът бе изравнен след 25:16. Третата част бе изцяло под диктовката на бургазлии, които направиха ударно начало - 4:1. Момчетата на Атанас Петров бяха пълен хегемон до края и закономерно излязоха напред в мача след 25:14. Решителният четвърти гейм тръгна с преднина на домакините, след което играта продължи равностойно. Лека-полека Нефтохимик пое инициативата и поддържаше темпото стабилно почти до края. В ключовите моменти обаче състезателите на Благовест Катранджиев набраха инерция и останаха на точка от вицешампионите, които успяха да излязат от ситуацията и да затворят мача за крайното 3:1.

Най-резултатен бе Аксел Трухчев с 22 точки (3 аса), Калоян Балабанов добави 14 точки (1 ас, 3 блокади). Тодор Димитров приключи 12 точки (2 аса, 1 блокада). За съперника Дейвид Кръстев се отчете с 21 точки (4 аса, 1 блокада), с 13 точки завърши Кристиян Алексов (3 блокади).