Най-после! Станислав Костов с първи гол в Кипър!(ВИДЕО)

Отборът на Станислав Костов Олимпиакос (Никозия) допусна пета поредна загуба в първенството на Кипър. Той падна с 1:2 от последния в класирането Етникос (Ахна) у дома в срещата между двата тима от 21-ия кръг. Роденият в Благоевград нападател влезе като смяна в 74-ата минута и отбеляза изравнителен гол, но тимът му се провали в добавеното време, когато допусна съперникът да измъкне победата.

Етникос откри резултата в 73-ата минута чрез Йоргос Папагеоргиу, който вкара с мощен шут от границата на пеналта.Костов обаче възстанови равенството в 82-ата минута, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на съперника и отблизо промуши къбото в мрежата за 1:1.

В 7-ата минута на добавеното време обаче гостите измъкнаха трите точки. Андрия Майдевац бе оставен да направи самостоятелен пробив и с удар по земя оформи крайното 1:2.

Така Олимпиакос продължи пропадането си в класирането, като няма успех вече 9 поредни срещи. Отборът се свлече до 9-ата позиция. Етникос пък остава на дъното с 15 точки. Водач е Аполон с 43 точки.