Национал от Гоце Делчев с цял мач и жълт картон в Румъния(ВИДЕО)

Отборът на Академика (Клинчени), където играят трима българи, постигна трудна, но важна победа с 2:1 над Политехника (Яш) в срещата между двата тима от 29-ия кръг на Лига 1 на Румъния. С този успех домакините направиха нова крачка към място в топ 6 в редовния сезон и класиране за шампионския плейоф.

Роденият в Гоце Делчев Георги Пашов и Цветелин Чунчуков започнаха като титуляри, като първият остана на терена цял мач и получи жълт картон, а вторият бе заменен в добавеното време. Асен Чандъров пък влезе като резерва в 78-ата минута.

Мачът не се разви по вкуса на Академика и в 17-ата минута Политехника поведе с гол на бившия нападател на ЦСКА Платини.През второто полувреме обаче домакините направиха пълен обрат. В 55-ата минута Кордеа изравни, а в 87-ата Маркович донесе успеха на своя тим.

С тази победа Академика събра актив от 41 точки и излезе на 5-ата позиция в таблицата. Политехника остава на дъното с 19 точки.