Национал от Гоце Делчев с цял мач и загуба в Румъния(ВИДЕО)

Отборът на Академика (Клинчени) загуби с1:2 гостуването си на Чиндия (Търговище) от 18-ия кръг на румънската Лига 1.  Националът от Гоце Делчев  Георги Пашов  и Цветелин Чунчуков започнаха сред титулярите, но защитникът бе заменен на полувремето от Мулин. Третият ни сънародник Асен Чандъров бе в групата, но не се появи в игра.

Домакините от Чиндия взеха преднина от два гола в рамките на две минути през първото полувреме. Точни бяха Попа в 25-ата и Негуц в 27-ата минута.През втората част гостите намалиха чрез Баутиста в 60-ата минута, но те не успяха да направят нищо повече.

След този мач Чиндия изпревари Академика и излезе на 5-ото място с 27 точки. Отборът от Клинчени пък вече е 6-и с точка по-малко.