Национал от Гоце Делчев на крачка от дубъл в Словакия

Само преди няколко дни Слован (Братислава) отпразнува спечелването на титлата в Словакия, а днес отборът на Васил Божиков се класира и за финала в турнира за националната купа. В реванша срещу Тренчин шампионите се наложиха с 2:1. Първата среща бе завършила без голове и по този начин Слован стигна до спора за трофея.

Божиков не попадна сред титулярите на домакините и националът от Гоце Делчев се появи чак в добавеното време. Неговите съотборници поведоха с гол на Уче Агбо в 9-ата минута, а в края на полувремето се разписа и Ален Мустафич. Попадението за Тренчин Едуви Икоба в 70-ата минута.

На финала Слован ще се изправи срещу победителя от двубоя между Спартак (Търнава) и Сеница. Спартак има преднина от три чисти гола преди реванша днес.