Миньор Пк започна с победа и добра игра новия сезон

Миньор (Перник) се наложи над дубъла на Лудогорец в първия кръг на Втора лига. “Чуковете” победиха с 3:1 у дома и тръгнаха по прекрасен начин през новия сезон. Божидар Васев откри в 26-ата минута, а Велислав Минков успя да изравни за “орлите” преди края на първата част. През второто полувреме обаче Миньор взе своето след попадения на Методи Костов и Колоян Йосифов.Срещата привлече доста зрители,като сред тях бе и кметът на община Перник Станислав Владимиров.

В 9-ата минута след корнер за Миньор вратарят на Лудогорец увисна, но ударът на играч в жълто мина над вратата. Като цяло домакините владееха повече топката през първите 20 минути, но не стигнаха до реална ситуация.

В 26-ата минута все пак успяха да отбележат гол. След хубав пробив отдясно бранител в “зелено” изби топката, но тя попадна в краката на Божидар Васев, който от 3-4 метра нямаше проблем и откри в близкия ъгъл за 1:0.

В 38-ата минута Четин Седула получи жълт картон за игра с ръка в наказателното поле. Така Лудогорец получи правото да изпълни наказателен удар, а зад топката застана Борислав Минков. С много добро изпълнение стил паненка той успя да изравни за своя тим. Перничани протестираха бурно и за протестите червен картон получи треньорът на вратарите на чуковете Емил Варадинов-Дъвката.

Второто полувреме отново започна без положения, като в 60-ата минута Миньор получи правото да изпълни дузпа. След пряк свободен удар вратарят на гостите изби, играч на перничани овладя и бе изблъскан в гръб, за което реферът отсъди нарушение. Методи Костово се нагърби с изпълнението и успя да прати вратаря в обратния ъгъл – 2:1.

3 минути преди края Калоян Йосифов оформи крайния резултат. Съдията отсъди двоен фаул в наказателното поле и Йосифов с топовен изстрел прониза вратата на лудогорци за 3:1.