Миньор Пк си тръгна с точка от Своге, остава без загуба във Втора лига

Спортист Своге и Миньор Перник не успяха да излъчат победител в интересен двубой, в който и двата тима търсеха победата, създавайки добри голови възможности. В крайна сметка обаче гол не падна – 0:0.

Мачът започна интересно и още в 6-ата минута Спортист създаде чисто голово положение. Даудет Ндонгала елиминира по много атрактивен начин Андреас Васев, стигна до аутлинията и подаде към Деян Христов, който стреля от движение, но изпрати топката в аут.

Гостите отправиха първия си точен удар във вратата на Стефано Кунчев в 12-ата минута, когато Християн Казаков стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Спортист улови.

Едно от най-чистите голови положения бе в 24-ата минута. След центриране от корнер Иво Харизанов игра с глава и изпрати топката по посока вратата на Леонтиев, но защитник изби от голлинията.

Двата отбора показаха открит футбол и през първото полувреме разменяха минути на надмощие.

В 35-ата минута Андреас Васев извърши нарушение срещу футболист на Спортист и реферът му показа жълт картон. Футболистът на гостите бутна рефера Валентин Станчев, но той не му показа втори жълт картон. За сметка на това обаче декорира в жълто Деян Христов за реплика.

3 минути след началото на второто полувреме гостите сбъркаха при изнасянето на топката, Деян Христов пое и стреля от около 20 метра, но изпрати топката в ръцете не Леонтиев. При ответната атака и гостите създадоха напрежение в наказателното поле на Кунчев, но се успяха да доразвият атаката и стражът на „шоколадите“ хвана топката.

В 50-ата минута Спортист направи нова добра атака. Красимир Панчев и Мартин Сандов разиграха отдясно, Сандов центрира в наказателното поле, където Деян Христов игра с глава, но изпрати топката в аут.

В 54-ата минута Дуде Ндонгала направи рейд през защитата на гостите и бе фаулиран на границата на наказателното поле. Деян Христов изпълни прекия свободен удар, Леонтиев изби, но не се намери човек в синьо, който да добави топката в мрежата на Миньор.

Само 5 минути по-късно Деян Христов отново стреля, но Леонтиев отново бе на мястото си и изби.
В 64-ата минута гостите от Перник вкараха топката в мрежата на Спортист, но голът не бе зачетен заради засада.

Най-чистото положение за гол на гостите бе в 73-ата минута. Тогава те успяха да откраднат топката, направиха бърза атака, а Християн Казаков се озова в чиста позиция на 10 метра от вратата. Шутът му бе отразен майсторски от Стефано Кунчев.

Минута по-късно и Спортист направи добра атака, Ивайло Михайлов пусна към Деян Христов, но шутът му излезе в аут.

В средата на второто полувреме мачът стана изключително отворен и двата отбора провеждаха атака след атака с единственото желание да отбележат гол.

В 78-ата минута Емил Ценов от Миньор отправи далечен удар, но Кунчев изби в корнер.

Малко по-късно Деян Христов влезе в наказателното поле, но стреля вместо да търси подаване и изпрати топката в ръцете на Леонтиев.

СПОРТИСТ – Миньор Пк 0:0

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Богомил Богомилов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Мартин Сандов, Кирил Янакиев, Красимир Панчев (64 – Стивън Славков), Деян Христов, Даудет Ндонгала (80 – Ивайло Христов)

МИНЬОР: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Павлин Чиликов, Георги Купенов, Четин Садула, Веселин Васев (46 – Димитър Савов), Емил Ценов, Християн Казаков (90 – Любомир Христов), Божидар Васев, Методи Костов (60 – Ивайло Димитров), Иван Вълчанов (60 – Добромир Бонев)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Борислав Стойчев, Деян Христов (С); Андр. Васев, Павлин Чиликов, Добромир Бонев (М)

РЕФЕР: Валентин Станчев (Сливен)