Миньор Пк с важна победа в Пловдив

Миньор Перник надви Марица Пловдив с 2:0 в мач от 35-ия кръг на родната Втора лига с голове на Борис Тютюков и Запро Динев и донесе трите точки на наставника Христо Янев, който днес празнува своя рожден ден. Победата бе втора поредна за чуковете.

Първата възможност бе за домакините, които още в третата минута можеха да променят нулата, но Валери Домовчийски не намери добре центриране. Три минути по-късно обаче "чуковете" съумяха да открият чрез гол на Борис Тютюков, който засече пас на Добромир Бонев и с точен удар изведе своя тим напред.

В средата на първата част Веселин Марчев овладя трудна топка и стреля от центъра на наказателното поле, но опитът му бе неточен.

В 73-ата минута Петър Атанасов пропиля най-чистата възможност за домакините в двубоя, след като от страхотна позиция стреля право в противниковия страж. Десетина минути преди края на редовното време Веселин Марчев стреля с глава над напречната греда.

В 88-ата минута Запро Динев прати топката за втори път в мрежата на Илия Николов. Божидар Васев опита технично да прехвърли вратаря на Марица, но със сетни усилия Николов докосна топката, но връхлитащият Динев прати кълбото в опразнената врата.