Миньор Пк падна от дубъла на ЦСКА 1948 в контрола

Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 победи Миньор (Перник) с 1:0 в приятелски мач. Контролата се игра на стадион "Арена Царско село" в София.

Първото полувреме премина без интересни ситуации пред една от двете врати. В 35-ата минута Кристофър от състава на столичани се откъсна зад отбраната на чуковете и бе фаулиран от Михаел Орачев, за което получи червен картон. Така "жълто-черните" доиграха първата част в намален състав, а с началото на второто полувреме отборите отново бяха с равен брой състезатели, тъй като такова бе споразумението между двата щаба и Орачев се завърна на терена.

В 61-ата минута Димитър Николов нахлу отдясно, получи пас зад гърба на жълто-черната защита и прати топката в мрежата зад Никола Виденов.

В следващите минути Миньор увеличи темпото и "жълто-черните" натиснаха съперника, като бяха пропуснати няколко добри възможности за гол. Първо Християн Казаков стреля от фаул, но стражът на столичани успя да избие. Малко след това отново Казаков бе в центъра на събитията. Той проби и центрира на задна греда, където Запро Динев стреля с глава от близко разстояние, но в аут. Възможност се откри и пред Кристиян Слишков, който бе изведен зад защитата на съперника, но малко не му достигна да изравни резултата.