Марек с първи загубени точки на Югозапад

Марек направи грешна стъпка в Югозападната Трета лига, група 1, завършвайки у дома наравно 1:1 с третия отбор на ЦСКА 1948. Дупничани изиграха вял мач, а като че ли бяха подценили съперника си.

Още в началото гостите създадоха две положения за гол, с което загатнаха за добрия си потенциал. И при двете ситуации обаче добре се намеси вратарят на Марек Пламен Младенов. Между тези две ситуации пропуск с глава за домакините направи Росен Йорданов. В 33-ата минута след хубава атака на „червените“ сам срещу вратаря излезе Николас Пенев и синът на Любо Пенев хладнокръвно реализира за 0:1. Още в ответната атака Марек можеше да изравни, но от страхотна позиция Николай Ганчен не съумя да отбележи.

През второто полувреме дупничани противно на очакванията трудно стигаха до опасни положения пред противниковата врата. Все пак два пъти стреляха Димитър Илиев и Георги Божилов, но без успех. В 74-ата минута Марек все пак изравни, след като Близнаков бе точен от дузпа – 1:1. Златният шанс за домакините дойде в 78-ата минута, когато Божилов пропусна след бързо нападение. 4 минути по-късно Симеон Димитров с петичка прати топката в мрежата, но попадение не бе зачетено, заради засада. В 86-ата минута Михаил Цонев от гостите бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон. И това обаче не помогна на Марек да стигне до победата.

Този лош резултат за отбора от Дупница може и да не повлияе на класирането в Югозападната Трета лига, при положение, че ЦСКА 1948 III остане извън първата петица в група 1. Освен това към момента Марек продължава да води в таблицата, като вече има преднина от 4 точки пред втория Чавдар (Етр).