Марек прекъсна серията на Монтана и ги отказа от Първа лига

Марек постигна домакинска победа срещу Монтана с 3:1 в мач от 34-ия кръг във Втора лига. Това бе първо поражение за отбора, воден от Антони Здравков, от 12 шампионатни срещи насам.

В 21-ата минута се откри първото добро положение за гол. Евгени Илиев от домакините обаче стреля твърде слабо. Минута по-късно Монтана поведе с гол на Владислав Цеков, който получи топката отдясно и простреля Пламен Младенов за 0:1. Марек можеше да върне гола много бързо, но в ответната атака Руслан Черненко се размина с топката в близост до вратата на гостите. В 31-ата минута стражът Младенов спаси отбора си, след като отрази шут на Айтов.

Дупничани направиха обрат след почивката. В 50-ата минута Стоянов от гостите отклони топката в мрежата на своя вратар след шут на Черненко за 1:1. 10 минути по-късно Ганчев вкара топката във вратата на Монтана, но попадението не бе зачетено, заради вдигнат флаг за засада. В 64-ата минута Георги Божилов бе изведен зад защитата на гостите и с хубав шут по диагонала направи 2:1. Последваха минути на натиск, наложен от Монтана. Защитата на Марек и вратарят обаче хвърлиха много сили и опазиха вратата си суха. Точка на спора сложи Анжело Кючуков-младши 2 минути преди края на редовното време. Той получи хубава топка от Влахов в наказателното поле и преодоля монтанския вратар, за да покачи на 3:1 и да отбележи първия си гол в мъжкия футбол за Марек.

В продължението за втори жълт картон бе отстранен Милен Ивано от състава на домакините.Така Марек вече не е последен в класирането на Втора лига и се изравни по точки (33) с тима над чертата – Ботев (Пд) II.В следващия кръг в сряда дупничани гостуват на дубъла на Лудогорец.