Марек напусна с победа Втора лига

Марек напусна Втора лига с победа с 4:2 над Струмска слава в среща от последния кръг на първенството. Въпреки изпадането, около 300 зрители изгледаха мача на ст. „Бончук“ в Дупница и изпратиха своите футболисти с аплодисменти.

С първата си атака гостите от Радомир откриха резултата. В 4-ата минута Кристиян Слишков се измъкна от защитата на Марек и направи 0:1. Дупничани реагираха много бързо. В 11-ата минута Росен Йорданов изравни с удар с глава след корнер. В 22-ата минута Симеон Димитров отблизо реализира за 2:1. В 38-ата минута отново от близко разстояние украинецът Руслан Черненко бе точен, за да покачи на 3:1.

И през втората част играта бе в по-бавно темпо, но по-активни бяха домакините. В 63-ата минута дузпа отбеляза Александър Близнаков за 4:1. Радомирци намалиха на 4:2 също от дузпа. В 79-ата минута се разписа Томас Добрев, а наказателния удар бе отсъден за нарушение на дебютанта от Марек Любомир Костов. 16-годишният юноша на дупничани в този мач направи дебют в мъжкия футбол и се представи на доста добро ниво на позицията централен защитник. Минута преди края обаче прегоря и за втори жълт картон бе отстранен от игра.

Резултатът 4:2 пък се запази до края и дупничани се разделят с професионалния футбол с актив от 36 точки.