Марек и Струмска Слава не се победиха в мач с 3 отменени гола и пропусната дузпа

Марек завърши 1:1 със Струмска слава в поредната си контролна среща преди старта на Втора лига. Двата отбора играха на стадион„Бончук“, а над 150 души дойдоха да видят дупнишкия тим преди официалното му завръщане в професионалния футбол.

Дупничани поведоха  в 15-ата минута новото попълнение Димитър Атанасов технично преодоля стража на Славата за 1:0. 5 минути по-късно бе отсъдена дузпа за гостите, но от бялата точка Жоро Янев стреля в аут.

На почивката бяха извършени доста смени, а влезлите като резерви като че ли раздвижиха играта. Най-красивият момент дойде в 55-ата минута, когато при контраатака на Марек Димитър Владимиров стреля силно и уцели напречната греда, след което топката тупна зад голлинията и излезе. След кратко суетене обаче съдиите не зачетоха гола и играта продлъжи. 10 минути по-късно Аспарухов от Струмска слава отбеляза, но попадението бе отменено заради засада. След още 5 минути отново Аспарухов прати топката в мрежата на домакините, а този път голът бе редовен – 1:1. Двата отбора размениха по още няколко добри атаки, а в 86-ата минута при центриране на Чечев топката бе засечена във вратата от Евгени Тунтев. И този гол на Марек обаче бе отменен с вдигнат флаг за засада.

Така след 7 контроли Марек остава без победа в подготовката.