Марек и Спартак Плевен не си вкараха в Сапарева баня

Марек направи равен в първата си контролна среща за тази година. Дупничани завършиха 0:0 срещу втородивизионния Спартак (Пл) на терена в Сапарева баня.

Преди двубоя двата отбора почетоха с едноминутно мълчание починалите наскоро легенди на Марек Димитър Куков и Методи Цветков.През първото полувреме лидерът в Югозападната Трета лига имаше териториално предимство и не си пролича, че съперникът е от професионалния футбол. За първите 45 минути най-добрият шанс за гол се откри пред Христо Каймакански, който преди седмица се завърна в Дупница.

През втората част бяха извършени много смени. В игра за марекчани се появиха и много юноши, които се понравиха с комбинативната си игра. Към края на срещата Добромир Панчаревски имаше добра възможност да донесе победата на дупничани, но ударът му от малък ъгъл бе отразен от вратаря на Спартак.

Следващата контрола на Марек е в петък срещу дубъла на Левски. Срещата ще се играе на един от помощните терени на „Герена“.